вівторок, 7 квітня 2015 р.

Що не бажано вживати при застуді

Лікарі поділилися думкою про ті продукти, які не варто вживати під час простудних захворювань. Мало кому відомо про дієти при застуді і кашлі. Проте існує чималий список продуктів, вживання яких при застуді небажано:  
Табу на рясне харчування - годувати хворого - все одно, що годувати хвороба. Цю закономірність помітили ще стародавні лікарі, які забороняли своїм хворим рясно харчуватися. В іншому випадку вся енергія піде на перетравлення їжі, а на боротьбу з хворобою сил ніяких не залишиться. Так хворі вболіватимуть довше, що підвищує ймовірність ускладнень.  
Звичайно ж, це зовсім не означає, що при застуді та грипі потрібно голодувати. Просто необхідно зменшити порції і вставати з-за столу з відчуттям легкості і невеликого голоду.  
Гаряче питво - как не странно, але гарячі напої під час застуди небажані. Окріп подразнює слизову оболонку ротоглотки, і ви можете обпекти горло. Спочатку вам може здатися, що від гарячого чаю вам стало легше, але це всього лише тимчасове полегшення, яке змінюється погіршенням стануПід час застуди та грипу рекомендується випивати багато рідини. Пийте напої теплими або злегка гарячими - комфортними для вашого горла і стравоходу.  
Лимон і інші цитрусові - вживання лимонів та інших цитрусових фруктів під час застуди та грипу небажано. В них велика кількість вітаміну С, але в цих фруктах також багато кислот, а віруси і бактерії непогано себе почувають в кислому середовищі. Ось чому при застуді рекомендують пити мінеральну лужну воду.  
Солодощі - в ласощах немає нічого корисного. Лікарі-дієтологи радять зовсім виключити солодощі зі свого раціону харчування, тим більше при хворобі. Солодощі - це висококалорійне харчування, що має на організм певне навантаження. Але, крім цього, солодощі також пригнічують активність імунної системи. Так, американськими вченими було доведено, що рясне споживання цукру знижує функціональність лейкоцитів - імунних клітин, що захищають наш організм від патогенних збудників і будь-яких чужорідних агентів.  
Крім того, при вживанні солодощів, цукор частково осідає на стінках горла і ротової порожнини, що тільки сприяє розмноженню патогенних бактерій, посилюючи запальні процеси в ротоглотці.  
Кава і алкоголь - під час хвороби кави і алкоголь потрібно виключити, оскільки вони сприяють зневодненню організму, що неприпустимо при гострих респіраторних вірусних інфекціях. Навіть невелика кількість спиртного під час хвороби не рекомендується.  

Немає коментарів:

Опублікувати коментар