середу, 4 серпня 2021 р.

До 30 - річчя Незалежності України

 


Український народ зберігся сам і довів власне право на незалежність коштом культури.

Про ідею української державності мріяли десятиліттями, та зрештою історик Михайло Грушевський, письменник Володимир Винниченко, критик і публіцист Симон Петлюра втілювали її в життя 1918 року.

Потужна хвиля літераторів та митців Розстріляного відродження власною творчістю й ціною своїх життів не дала поглинути підкорену більшовиками Україну. Українські традиції продовжують свій розвиток і в наш час.

Про культурних діячів, письменників, музикантів, мовознавців ітиметься в наступній частині нашого огляду «Знамениті українці».

 


Блажен народ, що мав такого сина,

Там, де його терниста путь ішла,

З нових квіток і колосків звила

Вінок йому безсмертний рідна Україна

Максим Рильский

 

821.09(477)
   К83

Коломієць, Ростислав Григорович. Марко Кропивницький [Текст] / Ростислав Коломієць. - Харків : Фоліо, 2019. – 117с.

 

Фундатор українського професійного театру Марко Кропивницький (1840—1910) був на рідкість обдарованою людиною. Він створив понад 40 п’єс, заснував перший національний професійний театр на теренах Східної України (уславлений театр корифеїв), виховав ціле покоління українських акторів-професіоналів. Його чудові акторські дані (зіграв більше 500 ролей) доповнювалися прекрасним голосом — високим басом. Крім того, Марко Лукич написав мелодії для багатьох п’єс, розумівся на образотворчому мистецтві (це дозволяло йому керувати створенням декорацій), був тонким і спостережливим психологом, що постійно проявлялося у його роботі як режисера. Ще за життя Кропивницького називали «батьком українського театру», «українським Мольєром» і «українським Шекспіром», а його прогресивні ідеї актуальні й у наш час.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар