четвер, 15 лютого 2024 р.

16 лютого - День єднання

 

                      


Дорога  правди та болю

З метою консолідації українського суспільства, Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого 2022 року Днем Єднання.
16 лютого 2022 року — день, коли ще більшість з нас жили звичним життям, але в серці кожного українця вже оселився страх війни. Цього дня Україна вперше відзначила День Єднання, продемонструвавши всьому світу, що наша сила — в єдності.
Безжально вже майже два року ворог знищує наші міста і села, вбиває наших дітей, вимушено розлучає сім’ї. Не дамо ворогові нас залякати, піднімемо нині наш синьо-жовтий стяг вгору і нехай в усіх серцях в унісон пролунає “Ще не вмерла України ні слава, ні воля”. Бо нас об’єднує одне спільне для всіх українців бажання — жити в мирі на своїй Українській Землі!


 
355.4(477)
   В42
  
Віднянський, Степан Васильович. Війна Росії проти України та міжнародне співтовариство [Текст] / Степан Віднянський, Андрій Мартинов ; Ін-т історії України НАН України. - Київ : Парламентське видавництво, 2023. - 335 с.

Повномасштабним вторгненням в Україну РФ кинула виклик усім демократичним цінностям західної цивілізації і поставила людство перед загрозою Третьої світової війни. У виданні наголошується, що своїми публічними виступами, публікаціями та активною громадською діяльністю найкращі представники європейської еліти суттєво впливають на суспільну думку європейців у сприйнятті війни. Вторгнення Росії в Україну об’єднало Європу і консолідувало зусилля держав з метою допомоги та підтримки України. Війна привела також до консолідації держав-членів Північноатлантичного альянсу, активізації оборонної діяльності та розширення НАТО. Авторами з’ясовано причини й наслідки політики «нейтралітету» окремих країн щодо збройної агресії проти України. Війна продемонструвала неефективність діяльності міжнародних організацій та інституцій, криза ОБСЄ та ООН потребуватимуть реформування й оновлення миротворчої діяльності.

Війна матиме глобальні наслідки. Вона вплине на зовнішню політику та політику безпеки багатьох країн світу, на трансформацію всієї системи сучасних міжнародних відносин, негативно позначиться на світовій економіці.


323(477)
   В48
 Винницький, Михайло.  Український Майдан, російська війна [Текст] : хроніка та аналіз Революції Гідності / Михайло Винницький ; [пер. з англ. Р. Клочка]. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. - 552, [1] с.

«Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності» — книжка Михайла Винницького, у якій детально та послідовно висвітлено події в Україні 2013–2018 рр. Ця історична праця поєднує в собі точку зору науковця і спостерігача-учасника, який брав активну участь у протестах. Під час Революції Гідності Михайло Винницький був постійним коментатором англомовних ЗМІ, здійснював аналіз поточних подій у своєму блозі «Думки з Києва». А згодом написав цю книжку, яка вперше побачила світ 2019-го року англійською мовою і стала внеском автора у відстоювання позицій України в її довголітній інформаційній війні.


94(477)
   Д69
Дорошко, Микола Савович. Геноцидні війни Леніна-Сталіна-Путіна в Україні [Текст] / Микола Дорошко. - Київ : Ніка- Центр, 2023. - 271 с.

Український історик Микола Дорошко аналізує геноцидні війни, що їх упродовж останніх понад сто років ведуть проти нас, українців, сусіди-зайди, ті, хто вкрав у нашого народу власне ім’я, назву держави «Русь», привласнив нашу історію, видаючи її за свою, й уже більше року методично знищує нас як головних і останніх конкурентів у боротьбі за спадщину києворуської держави. Війни Леніна проти українських національних урядів у 1917–1920 роках були війнами на знищення державності українського народу. Війни Сталіна проти українських селян і культурної еліти української нації стали війнами на знищення української ідентичності. Війни Путіна проти незалежної України з 2014 року мають на меті «остаточне вирішення українського питання». Автор переконаний, що усі ці війни можна вважати геноцидними, тобто такими, що спрямовані на знищення української державності і української політичної нації. Ця книжка-послання має нагадати світові, що російський імперіалізм становить найбільшу загрозу міжнародній безпеці, адже сутність московської імперії полягає в її маніакальному потязі до зовнішніх завоювань. Стане у пригоді всім, хто цікавиться причинами і наслідками злочинів російського імперіалізму в Україні. 


355
   Р92
 Рущенко, Ігор Петрович. Війна цивілізацій [Текст] : анатомія російсько-українського конфлікту / Ігор Рущенко. - Київ : Києво-Могилянська академія, 2020. - 434 с.

Монографія є другою книгою автора, що присвячена поточній російсько-українській гібридній війні.Проте її зміст – більш широким, ніж події самої війни. Автор намагається дативідповідь на фундаментальні запитання: з ким, чому і за що ведеться війна? Щоштовхає Московію 500 років поспіль незмінно спрямовувати зброю проти України? Якими принципами, методами, технологіями керується агресор? Теоретичною базою відповідейна поставлені питання є цивілізаційний підхід. Він дозволяє стверджувати, щопоточна війна має міжцивілізаційний характер. Україна залишається форпостом європейської (західної) цивілізації і веде війнуза існування та власну ідентичність з московсько-ординською цивілізацією, що незмінює власний соціокультурний код сотні років від моменту свого виникнення наруїнах монгольської імперії.

Книга розрахованана широке коло читачів, що цікавляться історією й сучасним старном україно-російськихвідносин, військово-політичними питаннями, вона можебути корисною військовим, експертам в галузі національної безпеки, політологам,історикам, соціологам, представникам академічного середовища, які працюють зістудентами тощо.


355(477)
   Щ61
Щербак, Юрій Миколайович.  Вбити імперію зла. Росія - вічний ворог України [Текст] : Україна - Польща - Норвегія, 2022-2023 / Юрій Щербак ; Нац. ун-т "Києво-Могил. акад.", Центр європ. гуманіт. дослідж. - Київ : Дух і Літера, 2023. - 293, [1] с.

Загроза для України з боку Російської Федерації недооцінювалася багатьма українцями протягом останніх десятиліть. Такої помилки, зокрема, припускалося значне число представників інтелігенції.
Одним з небагатьох, хто попереджав про російсько-українську війну ще задовго до її початку був Юрій Щербак. Книга «Вбити імперію зла» містить як написані протягом повномасштабної російсько-української війни тексти, так і міркування автора щодо проблеми, опубліковані протягом останніх 30 років. Автор приходить до висновку, що Росія є вічним та екзистенційним ворогом України, а протистояння московській навалі є питанням виживання української нації.
Для широкого кола читачів.