четвер, 25 травня 2023 р.

Новини пенсійного фонду

 

Як у 2023 році проводять перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

 


Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які після призначення (перерахунку) пенсій продовжували працювати й набули не менше 24 місяців страхового стажу, проводиться на підставі заяви, поданої безпосередньо до органів ПФУ чи через Портал електронних послуг ПФУ, залежно від того, коли набуто 24 місяці страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсії. Про це розповіли в Управлінні соціального страхування і пенсійного забезпечення апарату ПФУ.

Перерахунок провадиться з 1 числа місяця, у якому надійшло звернення, якщо заяву з необхідними документами подано до 15 числа включно, і з 1 числа наступного місяця, якщо їх подано після 15 числа (ст. 45 Закону № 1058). Частиною четвертою статті 42 Закону № 1058 також передбачено перерахунок працюючим пенсіонерам автоматичним (без звернення пенсіонера) способом. Зазначений перерахунок провадиться щороку з 1 квітня особам, які набули 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії станом на лютий року, в якому відбувається перерахунок. Він здійснюється на найбільш вигідних умовах, тобто або лише з урахуванням стажу після призначення (перерахунку) пенсії, або з урахуванням стажу й заробітної плати після призначення (перерахунку) пенсії (абз. 5 ч. 4 ст. 42 Закону № 1058). З урахуванням термінів надходження даних про страховий стаж та заробітну плату до реєстру застрахованих осіб, автоматичний перерахунок зазвичай провадиться у травні, з проведенням відповідної доплати з 1 квітня.

Проте, як і щодо індексації, пунктом 8 Прикінцевих положень Закону № 2710 передбачено: у 2023 році автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам провадитиметься у порядку, на умовах та у строки, визначені КМУ.

Своєю чергою, підвищення пенсій у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму у 2023 році не відбуватиметься, оскільки відповідно до ст. 7 Закону № 2710 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зафіксовано на рівні грудня 2022 року в розмірі 2093 грн і упродовж року не змінюватиметься. Як наслідок, у 2023 році не провадитиметься підвищення мінімального розміру пенсії та інших складових пенсійних виплат, розмір яких обчислюється із застосуванням прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. 

Джерело:https://www.kmu.gov.ua/news/pererakhunok-pensii-pratsiuiuchym-pensioneram-iak-tse-vidbuvaietsia