середа, 22 травня 2024 р.

Книжкові новинки з психології

 


Цікава психологія для всіх і кожного

Психологія — це наука яка дає відповіді на багато питань про стан души людини про її емоції, відповідає на запитання про те, чому людина поводиться так чи інакше.

 Життя кожного з нас  дуже непередбачуване і бурхливе. Воно може дарувати нам хвилини щастя і, у той самий час, приносити багато клопоту, неприємностей і зла. Іноді людині важко утримати тягар цих проблем на своїх плечах, і вона може втратити надію, віру в себе, а найголовніше — своє здоров'я. Уникнути цього нам допомагають мудрі поради досвідчених фахівців – психологів.

Пропонуємо добірку книг, які допоможуть розібратися у собі, пізнати стиль життя, його цінність, подолати індивідуальні психологічні розлади.


159.9
   Г79
Грейтенс, Ерік. Стійкість: тяжко виборена мудрість для ліпшого життя [Текст] / Ерік Ґрейтенс ; [пер. з англ. О. Тільна]. - Харків : Фабула, 2023. - 431 с.

Ерік Ґрейтенс, у минулому «морський котик», написав свою книжку насамперед для солдатів, які повернулись додому з війни й не знають, як жити далі. Автор показує, як протистояти болю, практикувати співчуття, розвинути покликання, знайти наставника і створити щастя. Його поради будуть також корисні кожному, хто хоч раз стикався з життєвими труднощами. «Стійкість: тяжко виборена мудрість для ліпшого життя» допоможе впоратися зі слабкістю, віднайти мужність і знову рухатися вперед.


159
 К17
  Калб, Д'єго.  Сон. Наука сну, або Пробудження після неспокійної ночі [Текст] / Д'єго Калб, Ана Морено ; пер. з іспан. Сергія Борщевського. - Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2018. - 143 с.

Автори діляться своїм баченням феномена сну та сновидіння, щоб кожен зрозумів і визнав значення цього геніального психічного механізму. Чому людина спить? Що відбувається при цьому з її мозком, тілом, розумом? Чи справді є люди, здатні запрограмувати свій внутрішній годинник таким чином, щоб прокидатися в потрібний час? На ці та багато інших цікавих запитань знайдуться відповіді на сторінках книжки.

 

 


159.9
  М42
 Медіна, Джон. Вічно молоді. 10 правил довголіття, бадьорості та ясного розуму в будь-якому віці [Текст] / Джон Медіна ; [пер. з англ. Катерини та Анатолія Пітиків]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. - 223 с.

Можливо, це вас засмутить, але магічного еліксиру вічної молодості не існує. Проте, коли йдеться про причини старіння, поступове зношування краще, ніж фатальна поломка. Однак не варто вважати неминучим згасання сили мозку з плином років. Якщо ви дотримуватиметеся викладених у цій книжці порад, ваш мозок буде пластичним, відкритим до навчання, досліджень і нових знань у будь-якому віці, без деменції, хвороб Альцгеймера чи Крона. Ви дізнаєтеся: як покращити свою пам’ять; чому варто зустрічатися з друзями; навіщо ходити на танці якомога частіше; чому читання книжок по кілька годин на день може продовжити життя на кілька років. З’ясуєте, що вивчення нової мови — найкраща вправа для розуму, особливо якщо вас хвилює деменція; що регулярна участь у дружніх суперечках — неначе щоденні вітаміни для мозку, а деякі відеоігри справді можуть покращити вашу здатність долати проблеми.

 


159
  С34
Сігман, Маріано.  Таємне життя розуму [Текст] : як ми мислимо, відчуваємо й вирішуємо / Маріано Сігман. - Харьков : Vivat, 2019. - 285, [2] с. - (Саморозвиток). - Бібліогр.: с.

Написана на основі найновіших досліджень книжка «Таємне життя розуму» Маріано Сіґмана пропонує революційне бачення ролі нейронауки в нашому житті, розкриваючи таємничі процеси, що відбуваються в мозку і визначають, як ми навчаємося, мислимо, відчуваємо і мріємо.

По двадцяти роках дослідження внутрішніх механізмів людського мозку доктор Сіґман обстоює унікальний погляд. За допомогою досягнень фізики, лінгвістики, психології, педагогіки й інших дисциплін він намагається пояснити, чому в людей, що розмовляють кількома мовами, рідше розвивається деменція, як новонароджені, ще не вміючи говорити, розрізняють добро і зло, а також як «прочитати» думки пацієнтів у вегетативному стані, розшифровуючи показники активності їхнього мозку.


159
 С50
 Смаджа, Ерік. Сміх. Біологія, психіка, культура [Текст] / Ерік Смаджа ; з фр. пер. Андрій Рєпа. - Київ : Ніка-Центр, 2017. - 159 с.

Сміх як характерний акт вітальності не перестають вихваляти за його цілющі властивості, однак залишаються дуже сильними і забобони, пов’язані з ним. Чому ж ми сміємося? Що таке сміх? Ця розвідка намагається проаналізувати всі грані смішного, щоб зрозуміти його рушійні сили та механізми, звертаючись до знань психоаналізу, фізіології, етології, літератури, філософії, антропології…

Джерело:https://wz.lviv.ua/health/508728-tsikavi-fakty-pro-psykholohiiu-liudyny