середа, 30 грудня 2020 р.

Повір у диво

 


Новорічні та різдвяні ворожіння – мабуть, найдивніші й найправдивіші. І, як ми бачимо, книжка – не просто джерело мудрості та насолода, але до того ж – оракул.

Чому ворожіння на книжці є універсальним? У Біблії записано: «Спочатку було слово». Слово – основа всього створеного, своєрідне проявлення божества. Чи не книжки містять усю мудрість людства? Хоча без  уваги читача книжка мовчатиме. Поринь у магічну дію книжки (не забуваючи про те, що віра в забобони й ворожіння – гріх проти першої заповіді Божої)


Запрошуємо  у новорічну ніч спробувати зазирнути у майбутнє,
дізнатися якусь цікавинку зі свого життя? Або потрапити в минуле й побачити свій рід, своє коріння?


Процес такого ворожіння, з одного боку, легкий: треба  взяти книгу перед тим, як розкрити її, сформулювати питання, на яке шукаєш відповіді, загадати номер сторінки й номер рядка згори або внизу, тоді вже відкрити й прочитати. Якщо відповідь буде непряма, її можна розтлумачити енною кількістю способів.
Для точності відповіді на поставлені питання можна повторити цю процедуру тричі (священне число!). Ще більш магічний варіант ворожіння на книжці полягає в тому, що на загаданій сторінці ви робити помітку вказуєте на слова (кількість маєте загадати перед початком дійства), а потім їх складаєте в речення. Не радили би брати науково-популярні книжки, оскільки процес складання слів у речення може тривати вічно.
З другого боку, уявіть собі, як це важко: прив’язувати події, що вже давно минули, до сучасних своїх радостей або проблем. Хоча те
, що ми  переживаємо зараз, уже хтось мільйон разів пережив, тому звертайтеся до книг, читайте словники.


Ми ще раз вітаємо вас з Новим роком! Веселих свят! Та віри у дива!

вівторок, 29 грудня 2020 р.

Книги до новорічного відпочинку

 


З Новим роком шановні користувачі!!! З Новим 2021роком!

Бажаємо, щоб у наступаючому році з нами сталося те чудо, про яке ми всі мріємо. Хоч у кожного воно своє, але воно обов’язково найнеобхідніше і найважливіше. Бажаємо, щоб всі ми були живі й здорові, щоб займалися тим, що приносить нам задоволення. Бажаємо досягати нових вершин і самореалізовуватися. А ще  бажаємо побільше радісних моментів, які перейдуть в приємні спогади, і зустрічей з вірними друзями та коханими.

 Невеличка добірка книг до Нового року стане вам в нагоді та допоможе відпочити краще відсвяткувати одне з улюблених свят.
   


Байзелл, Шон.  Щоденник книгаря [Текст] / Шон Байзелл ; пер. з англ. Ярослава Стріха. - Київ : Наш формат, 2019. - 303 с.

 «Щоденник книгаря» описує рік із життя букіністичної книгарні в Шотландії. Перед нами постають безлюдні пагорби, кілометри піщаних пляжів, мальовничі гори й вікторіанські маєтки. Ми опиняємося в крамниці із сотнею тисяч книжок, що ледве зводить кінці з кінцями. Над нею нависає примара всюдисущого Amazon, який ще дужче розростається й витісняє маленькі книгарні. У всьому цьому маневрує Шон Байзелл, який мав шаленство та сміливість придбати крамницю й долучитися до на перший погляд романтичної професії книгаря. Автор розповідає про найцікавіші замовлення, про невпинні суперечки з працівниками, про розмови з найрізноманітнішими клієнтами — буркунами й натхненниками, людьми, які життя не тямлять без книжок, і тими, що шукають привід посваритися.


 19 різдвяних історій [Текст] : [коротка проза : збірник / упоряд. і літ. ред. Ольга Ренн]. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 208, [3] с.

Див забагато не буває, правда? І коли ж на них чекати, як не на Різдво? Адже це час безцінних подарунків, фантасмагорії та химерних пригод, час, який повертає нас у дитинство та відкриває нові сенси дорослішання. Це пора пошуку умиротворення та батьківського тепла, пора, коли самотність переживаєш особливо гостро. І саме в цей час повсякденність можуть наповнювати чудеса, а іскри любові запалюють життя з новою силою.19 сучасних українських письменників написали історії про те, яким різним буває Різдво. Про те, яким різним буває життя.


Діккенс, Чарльз.  Різдвяна пісня в прозі, або Різдвяне оповідання з привидами [Текст] ; Новорічні дзвони ; Цвіркун домашнього вогнища / Чарльз Діккенс ; пер. з англ. Ольги Косач-Кривинюк, Олександра Мокровольського. - Київ : Знання, 2019. - 303 с.

“Різдвяна пісня в прозі”, “Новорічні дзвони” і “Цвіркун домашнього вогнища” Чарльза Діккенса (1812—1870), який ще за життя став класиком англійської літератури, належать до відомого циклу “різдвяних повістей”. З головними героями відбуваються неймовірні події, які матимуть несподівану і зворушливу розв’язку. Ці твори вирізняються особливою теплотою та сердечністю, вчать вірити в непереможну силу добра та цінувати звичайні людські радощі та домашній затишок. Барвистий і поетичний стиль оповіді, гумор, дотепність та світло, яке випромінює кожен твір, приваблюють вже не одне покоління читачів.


Гілберт, Елізабет. Природа всіх речей [Текст] : [роман] / Елізабет Ґілберт ; пер. з англ. Ганна Лелів. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 699, [3] с.

Алмі Віттекер, неймовірній жінці з гострим допитливим розумом та невгасимою цікавістю до навколишнього світу, випала доля жити в епоху наукових експедицій і революційних просвітницьких ідей. Суспільні приписи і обов’язок тримають її у суворих рамках раціонального, а кохання і жага до знань спонукають до пошуків за межею осяжного. Алмина історія — це пристрасна і захоплива мандрівка людського розуму, спроба пояснити суть усього на світі і досліджувати його попри невтолені бажання та розбите серце. Чи вдасться їй стати визнаним ботаніком поряд із відомими науковцями-чоловіками? Адже Алма Віттекер мала всі шанси затьмарити самого Чарльза Дарвіна, творця еволюційної теорії... Куди заведе її спрага до нового? І чи зможе Алма хоч на крок наблизитися до справжнього пізнання?

 


Ірвінг, Джон. Доки я тебе не знайду [Текст] : роман. Т. 1 / Джон Ірвінг ; [пер. з англ. О. Тільна]. - Харків : Фабула, 2018. - 478, [2] c.

Джон Ірвінг — майстер психологічної прози, блискучий сценарист, сучасний класик, і роман «Поки я тебе не знайду» — найбільш автобіографічна з його книг. Герой роману, голлівудський актор Джек Бернс, виріс, не знаючи свого біологічного батька. Мати оточила його образ мовчанням і містифікаціями. Пошуки батька, якими починається і завершується ця епопея, визначають все життя Джека. Красень, улюбленець жінок, обдарований артист,— всі свої ролі він грає для одного-єдиного глядача Це дивовижна книга про втрату цнотливості у всіх сенсах, а ще — про подорожі, музику, повій, кіно, сакральний сенс татуювань, театр, психіатрів, церкви, насильство, егоїзм, а головне — вдячність.

 

 


Мартін, Чарльз. Гора між нами [Текст] : роман / Чарльз Мартін ; [пер. з англ. Т. Івченко]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 349, [3] с.

У Солт-Лейк-Ситі вирує негода. В аеропорту скасували всі рейси, а пасажири опинились у полоні снігової бурі. Журналістка Ешлі Нокс, яка має встигнути на свою передвесільну вечерю, та хірург Бен Пейн, що поспішає на важливу операцію, вирішують летіти на невеликому приватному літаку. На Ешлі вдома чекає наречений, Бен сумує за коханою дружиною. Під час польоту пілот помирає від серцевого нападу, і літак зазнає катастрофи в одному з найбільш віддалених куточків США на висоті понад 3000 метрів. Пасажири, двоє ледь знайомих людей, залишилися сам на сам посеред засніжених гір. Допомоги чекати нізвідки. Вони повинні негайно вибратися звідси. Але для цього потрібні неймовірні зусилля.

Ця жахлива пригода змусить їх переосмислити своє життя і, можливо, відкрити серце для нового кохання…

   


Сафарлі, Ельчін. Чекай удома, коли повернуся [Текст] / Ельчін Сафарлі ; пер. Євген Плясецький. - Київ : BookChef, 2019. - 284, [2] с.

Цього разу ліричну прозу Ельчін Сафарлі вирішив утілити в жанрі епістолярії. Батько в літах щодень пише листи, сповнені смутку, туги за минулим і надії на тепло, адресуючи їх доньці, якої не бачив ледь чи не вічність. Та насправді ця драматична історія із невпинним крокуванням до мети, жагою до життя і прагненням оберігати рідних і творити добро трапляється щодень і з кожним із нас. Ми жадаємо сонця і тепла, хочемо любити і натомість бути потрібними, та чомусь забуваємо, що все найрідніше і найзатишніше чекає на нас ніде інде, а саме вдома.


Стокетт, Кетрін. Прислуга [Текст] : [роман] / Кетрін Стокетт ; [пер. з англ. Н. Хаєцької]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 492, [2] с.

«Прислуга» - приголомшливо теплий, людяний і драматичний роман, який став одним з головних літературних подій останнього року не тільки в США, але і в світі. Книга перекладена на 40 мов, американські читачі назвали її «Книгою року», майже рік роман очолював все американські списки бестселерів. Американський Південь, на дворі 1960-і роки. Скітер тільки-тільки закінчила університет і повертається додому, в сонне містечко Джексон, де ніколи нічого не відбувається. Вона мріє стати письменницею, вирватися у великий світ. Але пристойній дівчині з Півдня не пристало тішитися настільки дурними ілюзіями, пристойній дівчині слід вийти заміж і клопотати по будинку. Мудра Ейбілін на тридцять років старше Скітер, вона прислуговує в будинках білих все своє життя, виняньчила сімнадцять дітей і давно вже нічого не чекає від життя, бо серце її розбито після смерті єдиного сина. Мінні - найкраща кухарка в усьому Джексоні, а ще вона сама зухвала служниця в місті. І гострий язик не раз вже співслужив їй погану службу. На одному місці Мінні ніколи довго не затримується. Але з Мінні краще не зв'язуватися навіть самим зарозумілим білим жіночкам. Двох чорних служниць і білу недосвідчену дівчину об'єднує одне - загострене почуття справедливості і бажання хоч якось змінити порядок речей. Чи зможуть ці троє протистояти цілому світу? Чи зуміють вони вижити в цій боротьбі? ..


Фере-Флері, К.  Дівчина, яка читала в метро [Текст] : [роман] / Крісті Фере-Флері ; з фр. пер. Павло Мигаль. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 157, [2] с.

Жульєт — трохи дивакувата мрійниця. Майже завжди самотня. Її стосунки з чоловіками закінчуються, так і не почавшись. Уранці, їдучи в метро на роботу, вона зацікавлено розглядає книжки в чужих руках. Її життя змінюється, коли Жульєт потрапляє в химерний будинок. Господар, виявляється, збирає книжки, а потім шукає саме тих людей, яким та чи інша книжка здатна змінити долю…