понеділок, 20 листопада 2017 р.

Нові надходження у відділ абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка

Вайтхед, Колсон     Підземна залізниця [Текст] : роман / Колсон Вайтхед ; з англ. пер. Л. Пилаєва. - Київ : ВООК СНЕF, 2017. - 302 с.

Роман Коліна Вайтхеда, автора численних бестселерів, тримає читача в напрузі від першої до останньої сторінки.
Ми ніби поринаємо в ХІХ століття, на плантацію в Джорджії. Разом із рабинею-втікачкою дивом вириваємося з тенет жаху, щоб наступної миті втрапити в ще страшніше пекло.
Але це не просто авантюрна проза. У творі зачіпається вкрай серйозне питання, яке навряд чи можна вирішити однозначно. Що таке Америка часів Громадянської війни? Що таке нація, і як вона твориться? Виявляється, славнозвісна Декларація незалежності теж має хиби, як і «велика американська ідея», перед якою вже понад 200 років з пошаною чи заздрістю схиляється світ. Розплата за моральні злочини неминуча для всіх, незалежно від кольору шкіри. Хто вбиває раба, щоб уникнути його помсти, - насправді є рабом страху. А що таке справжня свобода - теж питання відкрите.
Жадан, Сергій    Інтернат [Текст] : роман / Сергій Жадан. - Чернівці : Meridian Czernowitz, 2017. - 334 с.  

…Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі…
…Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…
Капранов, Віталій      Майдан. Таємні файли [Текст] / Брати Капранови . - Київ : Нора-Друк, 2017. - 313 с. 

Настав час дізнатися правду про Майдан. 
У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. 
Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? 
Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.
Моррісон, Тоні     Кохана [Текст] : роман / Тоні Моррісон ; [пер. з англ. С. Орлової]. - Харків : Фабула, 2017. - 366 с.  

В основу роману Тоні Моррісон, опублікованого 1987 року і нині визнаного класичним, покладено реальні події, що відбувалися у штаті Огайо у другій половині 19 століття. Жорстока і пронизливо ніжна, чудово написана, ця книга про те, чого не можна зробити, подолати й вибачити — про генетичну пам’ять і незцілиму образу, випалену в серцях, про те, що не можна виправдати заявами про рівність та єдність білих і темношкірих американців.
Роман «Кохана» був удостоєний Пулітцерівської премії (1988), а згодом став головною підставою для присудження письменниці Нобелівської премії з літератури (1993).
Ткачівська, Марія     Я і мій Дон Жуан [Текст] : роман / Марія Ткачівська. - Київ : Український пріоритет, 2017. - 219 с.

Тетяна любить свого чоловіка, але підозрює, що його думки крутяться в якійсь іншій "сонячній системі". Вона намагається змінити ситуацію. З чого почати? "Починай із себе", - радить її студентська подруга Уляна.
"Я і мій Дон Жуан", як м'яке морозиво: швидко тане, не переобтяжує шлунок і зазвичай хочеться ще. Навіть "неласунчикам". І гарний настрій не забариться.
Роман пересипаний курйозами, комічними ситуаціями та життєвми парадоксами, що несподівано падають на голови героїв.  
Флінн, Гіліян     Темні кутки [Текст] : [роман] / Гіліян Флінн ; [пер. з англ. О. Бойко]. - Київ : КМ-БУКС, 2017. - 383 с.

Ліббі Дей було всього сім років, коли її старший брат убив усю їхню родину, поки сама Ліббі ховалася. Саме її свідчення допомогли його ув’язнити. Аж одного дня вже дорослу Ліббі запрошує так звана Карна спілка, яка зібрала любителів реальних злочинів і члени якої переконані, що Бен не винен. Так, Бен бавився наркотиками і диявольщиною, усе містечко було налаштоване проти нього, та чи був він насправді здатен на вбивство? Ліббі доведеться покопатися в минулому власної родини, щоб відкрити правду — хай якою болісною вона може виявитися.
Автор:
бібліотекар відділу абонемента 
Петруняк Я.Д. 

Немає коментарів:

Дописати коментар