субота, 11 квітня 2020 р.

12 квітня Всесвітній день авіації і космонавтики                                                                                 
Загадковий світ космосу

Безмежний, фантастичний, загадковий — такий далекий і водночас такий близький, такий рідний і водночас такий чужий космос вабить нас, надихає та спонукає ніколи не зупинятися досліджувати простір навколо нас, ставити складні запитання та шукати відповіді, мріяти про відкриття нових світів і вірити в існування чогось справді несподіваного. І якщо побіжно знайомитись із ним ми розпочинаємо чи не від самого народження, коли вперше бачимо небо, помічаємо на нічному небосхилі зорі, спостерігаємо за тим, як сходить і заходить Сонце та змінюється Місяць, то для того, щоби вивести стосунки з ним на новий рівень, потрібно дізнатися про нього більше. Як саме? Відповідь, як завжди, у книжках — яскравих, цікавих і захопливих дитячих енциклопедій (і не тільки!), з якими зможуть робити свої перші кроки як майбутні астрономи, так і космотуристи.


   
Гокінг, Люсі  Джордж і скарби космосу [Текст] : [роман : для серед. шк. віку] / Люсі Гокінґ, Стівен Гокінг ; пер. з англ. Ганна Лелів ; іл. Гаррі Парсонза. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 307 с.
   Це друга книжка з серії про Джорджа Стівена та Люсі Гокінґів. Чому Земля така особлива, що саме на ній зародилося життя? Чи пощастить нам колись познайомитися з прибульцями? Що цікавого знайшли марсоходи на червоній планеті? Які зоряні системи називають потрійними? Відповіді на ці та багато інших питань шукають невгамовні і допитливі дітлахи, мандруючи космосом за допомогою чудо-комп’ютера. Вони сваряться і миряться, радіють і засмучуються, до нестями бояться і виявляють неабияку мужність – ну і, звісно, не завжди прислухаються до настанов дорослих. Але тільки задля того, щоб порятувати рідну планету Земля від страшної і таємничої небезпеки. Тож хутчій розгортай цю захопливу книгу, аби дізнатися, чи їм це вдасться!
Гокінг, Люсі. Джордж і таємний ключ до Всесвіту [Текст] : [роман : для серед. шк. віку] / Люсі Гокінг, Стівен Гокінг ; пер. з англ. Ганна Лелів ; іл. Гаррі Парсонза. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 307 с.                                      

Геніальний фізик Стівен Гокінґ разом із донькою Люсі запрошують тебе, любий читачу, у неймовірну мандрівку Всесвітом… верхи на астероїді! Які таємниці приховує Сусідський Сад? Що це за суперкомп’ютер, який уміє розмовляти? Чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір? І чи вдасться головному героєві - допитливому сміливцеві Джорджу - визволити свого приятеля з чорної діри? На сторінках цієї книги, сповненої гумору й карколомних пригод, розкрито найцікавіші загадки Всесвіту, а важливі наукові факти переплетено з веселими і часом небезпечними витівками. Це не лише захоплива історія про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірна оповідь про те, як влаштований світ, у якому ми живемо

Гальфар, Кристоф. Всесвіт на долоні. Подорож крізь простір, час та за їхні межі [Текст] / Кристоф Ґальфар. - Київ : Yakaboo Publishing, 2017. - 309, [1] с. –
 Один з описів цієї книжки - «так ніби "Путівник Галактикою для космотуристів" справді був путівником».

Кристоф Ґальфар - фізик, учень Стівена Гокінга, співавтор книжки «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Гокінга та його доньки Люсі, - пояснює найновіші досягнення науки про Всесвіт у дуже доступній і дотепній манері, цього разу радше для дорослих, ніж для дітей. Складне у максимально простому викладі.

“У чому Ґальфар направду блискучий, то це в його кришталево прозорому роз’ясненні теорії квантового поля - вдячний складник, коли йдеться про популярну книжку з фізики... Ґальфар навіть наважується і ризикує розпочати розмову, якої багато популяризаторів науки бояться -обережне пояснює, як фізики дають собі раду з безкінечністю... Завдяки легкому розмовному стилю, “Всесвіт на долоні” добре підлаштований під загальну аудиторію, читачів, які мають дуже обмежені наукові знання, або й не мають зовсім... Прочитання книги залишить по собі глибоке розуміння, як сучасна фізика наближає нас до глибокого розуміння реальності”. 
 Панасов, Ігор. Леонід Каденюк [Текст] / Ігор Панасов ; [іл. М. Мороз]. - Київ : Агенція "Іріо", 2018. - 124, [1] с.
В книзі ви знайдете захопливу розповідь про політ у космос і перебування там Леоніда Каденюка. Дізнаєтесь на що схожий звук в кабіні, коли ти знаходишся в космосі? Яка була місія у Леоніда? Як переходити з однієї кімнати в іншу? Які досліди проводили космонавти? Його розповідь про космос схожа на фантастичний роман, який надихає познайомитися з ним ближче та дізнатися все про життя на орбіті.
Книга із серії «Видатні українці. Люди, які творили історію» про маленького хлопчика, якому все ж таки вдалося здійснити велику мрію всього життя. Книга про те, як бути сильним, наполегливим, вірним собі і своїм цілям. Історія про легендарного першого українського космонавта Леоніда Каденюка може надихнути кожного закохатися у безкрайній космос.
Петранек, Стівен Л..  Як ми житимемо на Марсі [Текст] / Стівен Л. Петранек ; [пер. з англ.: П. Іваненка, О. Ларікової]. - Харків : Vivat, 2018. - 85, [43] с.
Здається, це наукова фантастика, але скоро люди житимуть на Марсі. Дехто, залучаючи великі гроші, спрямовує неймовірні зусилля на те, щоб доставити перших людей на Червону планету. Приватні компанії, що ними керують бунтарі-підприємці, такі як Ілон Маск, Дже Безос, Річард Бренсон, конкурують із NASA та низкою інших космічних агенцій за можливість першими висадитися на Марсі. У цій провокаційній книжці, що здобула чимало нагород, журналіст Стівен Л. Петранек обґрунтовує, чому життя на Марсі — обов’язковий запасний план для людства, і пояснює, як це відбуватиметься та які можуть бути ризики.
Сперроу, Джайлс.  Дитяча енциклопедія космосу [Текст] / Джайлс Сперроу ; [пер. з англ. Головченко Я. О.]. - Харків : Vivat, 2018.
Ця енциклопедія — унікальний шанс вирушити в подорож у найвіддаленіші куточки Всесвіту, розкрити таємниці темної матерії, довідатись якомога більше про інші світи, краще пізнати нашу ніби знайому, але таку загадкову Землю. Достовірні наукові факти, яскраві реалістичні ілюстрації та світлини, захопливі подробиці зроблять мандрівку міжзоряним простором незабутньою.
 
Тайсон, Ніл Деграсс. Астрофізика для тих, хто цінує час [Текст] / Ніл Деграсс Тайсон ; пер. Дениса Пілаша та Максима Сидоренка. - Київ : КМ-БУКС, 2018.
 Яка природа простору і часу? Яке наше місце у Всесвіті? Яке місце Всесвіту в наших життях? Немає кращого провідника по цих усіх питаннях, аніж всесвітньовідомий астрофізик, популяризатор науки та автор бестселерів Ніл Деґрасс Тайсон. Втім, мало хто з нас має час на споглядання зірок - тому Тайсон знайомить із ними чітко та лаконічно. Дотепний та цікавий текст поділено на невеликі порції, якими зручно підживлювати спраглий до відповідей мозок у перерві напруженого дня. Автор пропонує коротке, але осмислене ознайомлення з фундаментальними питаннями космосу: від Великого вибуху до чорних дір, від кварків до квантової механіки, від дослідження інших планет до пошуків життя у Всесвіті. "Міжгалактичний простір - це, звісно, чарівно, але гуляти там шкідливо для здоров'я" "Ніл Деґрасс Тайсон - майстер раціоналізації і спрощення. Він бере запаморочливо складні ідеї і "розбирає" їх до болтиків, доповнюючи барвистими алегоріями та прикольними жартами, і ці ідеї стають доступними навіть для непрофесіоналів" - Salon
Шевчук Світлана.  Сергій Корольов [Текст] / С. Шевчук ; пер. з рос. Н. Сидорової. - Харків : ПЕТ, 2015. - 126, [1] с. -
Сергій Корольов – один із видатних вчених ХХ століття, який по праву вважається батьком радянської космонавтики. Перший штучни супутник Землі, запуски автоматичних міжпланетних станцій на Місяць, створення кораблів «Восток» і «Восход», політ першої людини в космос – ось далеко не повний перелік задуманого і здійсненого генеральним конструктором, великим вченим, людиною, яка стала відомою у всьому світі тільки після смерті.


Немає коментарів:

Дописати коментар